KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024511
nr 1402 4511
Hardy Strid
(f. 1921), Sverige
Oljemålning, "stjärnbild". Signerad, daterad -61. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 5x62 cm
Hardy Strid, svensk bildkonstnä och grafiker född i Harplinge, Halland 1921.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:57:31
1.200 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.600 kr
Hardy Strid
Läs mer om Hardy Strid